Investicinės bankininkystės įmonė „Evernord Asset Management“ įsteigė naują atviro tipo investicinį fondą „Evernord Bond Fund“, investuosiantį  į įmonių bei valstybių obligacijas, išleistas daugiausiai Baltijos ir ES šalyse. Siekiama fondo grąža – 6-9 proc. (po mokesčių). Šis fondas bus skirtas informuotiesiems investuotojams, o jo trukmė – neterminuota.

„Po maždaug dešimtmetį trukusio žemų palūkanų etapo, pernai rinkos grįžo į įprastą palūkanų aplinką, kurioje obligacijos vėl tampa patraukliu investavimo įrankiu. Be to, Baltijos šalyse sparčiai populiarėja įmonių obligacijos, kurias vertina didesnio pajamingumo ieškantys ir šiek tiek didesnę riziką toleruojantys investuotojai. Tokia ir yra „Evernord Bond Fund“ investicinė idėja – pasinaudoti tinkamu momentu bei sukurti investuotojams galimybę diversifikuoti portfelį per fondą investuojant į skirtingas obligacijas“, – pažymi „Evernord Bond Fund“ fondo valdytojas Eimantas Viršila.

Pasak jo, Baltijos šalyse auga įmonių skaičius, kurios pritraukia kapitalą išleisdamos privačias ir viešas obligacijų emisijas, šią tendenciją sustiprina šiuo metu veikiančios vertybinių popierių rinkos skatinimo priemonės. Bendra situacija motyvuoja įmones diversifikuoti finansavimo šaltinius ir kapitalą pritraukti išleidžiant obligacijų emisijas, savo ruožtu investicijos į obligacijas tampa patrauklios dėl išaugusių palūkanų.

„Evernord Bond Fund“ valdytojai stebi ir Skandinavijos obligacijų rinką, kuri viršija 300 mlrd. Eur. Palankias perspektyvas fondo investicijoms Skandinavijos šalyse brėžia ilgametis „Evernord“ grupės bendradarbiavimas su partneriu Suomijos „Evli“ banku ir kitais Skandinavijos bankais.

Dalį grąžos fondas tikisi uždirbti ir iš obligacijų, išleistų už ES ribų, šios obligacijos, planuojama, sudarys iki 25 proc. viso portfelio.

Didžiąją dalį investicijų sudarys įmonių obligacijos, tačiau fondas taip pat gali investuoti į vyriausybines obligacijas ir pinigų rinkos priemones likvidumo valdymo tikslais.

Siekiami fondo dividendai, kai fondo investicinis portfelis bus suformuotas, – iki 4 proc. per metus (iki 0,34 proc. per mėnesį), jie bus mokami kas mėnesį. Fondo  vienetų išpirkimo terminas – 3 mėn. po prašymo pateikimo.

 

https://www.vz.lt/rinkos/2023/04/26/evernord-asset-management-isteige-nauja-atviro-tipo-obligaciju-fonda#ixzz81OTb1TiC