Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros komitetas antradienį pritarė UAB „Evernord Asset Management“   steigiamo fondo, kuris investuos į nekilnojamojo turto plėtrą Ispanijoje, taisyklėms. „Evernord Marbella Property Fund I“ per artimiausius ketverius metus ketina Marbeloje, Andalūzijos regione, išplėtoti 10-ies sklypų su vilomis kompleksą.

Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ orientuotas į aukštos kokybės turto vystymą ir finansavimą. Fondas sieks suteikti galimybę investuotojams netiesiogiai investuoti į Marbelos regione vystomas gyvenamosios paskirties vilas. Fondas investicijas galės atlikti tiesiogiai, per specialiosios paskirties bendroves (SPV), kurios būtų valdomos su partneriais, arba įsigydamas vystytojų, kurie stato vilas minėtoje teritorijoje, išleistas obligacijas.

„Naujasis fondas jau yra pasirinkęs konkretų investavimo objektą, kurio sėkme neabejojame, kadangi detaliai išnagrinėjome rinką ieškodami patraukliausio varianto investuotojams, norintiems geografiškai diversifikuoti savo investicijų portfelius. Išskirtinė projekto vieta – apie 200 metrų iki jūros, apie dešimt minučių pėsčiomis iki Puerto Banus uosto ir paplūdimio – jau yra parengta plėtojimui. Projektas jau turi galiojantį statybos leidimą, prisijungimą prie inžinerinių tinklų“, – pažymi „Evernord Asset Management“ direktorė Jolanta Jurga.

„Evernord Marbella Property Fund I“ fondas kartu su partneriais iš viso ketina investuoti daugiau nei 20 mln. Eur.

„Evernord“ atlikta rinkos analizė  atskleidė, kad Marbeloje stebima  didelė ir nesezoniška paklausa aukštos klasės nekilnojamajam turtui įsigyti. Šis regionas laikomas prestižiniu, pasižymi puikiu klimatu visus metus, išskirtinis jo bruožas – net per didžiąsias krizes nekilnojamojo turto kainos krenta kur kas mažiau nei kitur ir greičiau atsigauna. Tai – privalumas ne tik nekilnojamojo turto šioje vietoje pirkėjams, bet ir investuotojams.

Marbeloje naujojo fondo vystomos teritorijos bendras plotas – 6.400 kv. m. Sklypų, kuriuose suprojektuotos vilos su baseinais, terasomis ir vidiniais kiemais, dydžiai siekia nuo 600 iki 800 kv. m.

Lietuvos bankas „Evernord Asset Management“ jau yra suteikęs teisę valdyti informuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus. Šiuo metu  bendrovė valdo „Evernord Real Estate Fund I“, „Evernord Real Estate Fund II“ ir „Evernord Real Estate Fund III“ fondus. Licenciją valdyti informuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus Lietuvos bankas bendrovei suteikė 2017-aisiais.

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/nt-ir-interjeras/evernord-fondas-i-vilu-kompleksa-ispanijoje-investuos-20-mln-euru-971-1951204