Finansų maklerio įmonė „Evernord“ išplatino liofilizuotų produktų gamintojos bendrovės „Dehidra“ obligacijų už 4 mln. Eur. Didžiausia braškių augintoja Baltijos šalyse ir viena didžiausių liofilizuotų (džiovintų šalčiu) produktų gamintojų Šiaurės Europoje obligacijų emisijos metu pritrauktas lėšas ketina skirti veiklos plėtrai. 

UAB „Dehidra“ dvejų metų trukmės obligacijų emisija išplatinta neviešai privatiems investuotojams, obligacijų metinis pajamingumas – 12 proc., palūkanos bus mokamos kas pusmetį. Obligacijos bus išpirktos 2025 m. gegužės 10 dieną.

„Su „Dehidra“ bendradarbiaujame nuo 2021 m., kai dviem etapais išplatinome šios bendrovės obligacijų taip pat už 4 mln. Eur. Per šiuos dvejus metus įmonė stiprino gamybos pajėgumus, sparčiai augino pardavimus ir plėtėsi eksporto rinkose. Įdomioje rinkoje veikianti bendrovė yra viena iš gana retų žemės ūkio sektoriaus įmonių, užsiimančių didelės pridėtinės vertės, naujausiomis technologijomis grįsta gamyba, todėl yra įdomi investuotojams tiek dėl savo išskirtinumo, tiek dėl gerai vertinamų perspektyvų“, – sako Vismantė Šepetienė, FMĮ „Evernord“ direktorė.

Pasak V.Šepetienės, išleistos obligacijos artimiausiu metu bus registruotos centriniame vertybinių popierių depozitoriume „Nasdaq CSD SE“.

„Dvejus metus bendradarbiaudami su „Evernord“ ir sėkmingai įdarbindami pasiskolintas lėšas, padarėme reikšmingą pažangą bei auginome savo verslo vertę. Paprastai tariant, įsibėgėjome, tad buvo gan natūralu vėl pasitelkti obligacijas suplanuotai tolesnei plėtrai finansuoti. Pasiskolintas lėšas panaudosime eksporto geografijos plėtrai – šiuo metu jau veikiame Pietų Korėjoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje, ketiname eksporto rinkas išplėsti iki Taivano ir Jungtinių Valstijų“,  – sako Vykintas Misiūnas, „Dehidra“ direktorius.

2022 m. „Dehidra“ pardavimo pajamos siekė 4,2 mln. Eur, iš jų eksportas sudarė 60 proc. Planuojama, kad 2023 m. pajamos sieks 10 mln. Eur, o eksporto dalis viršys 80 proc.

„Dehidra“ produktų portfelyje – šaltyje džiovinti vaisiai ir uogos, užkandžiai, glotnučiai. 2022 m. viduryje „Dehidra“ pirmojo plėtros etapo metu pastatė modernią gamyklą su dviem liofilizatoriais. Gamykloje šaltyje džiovinami ir pakuojami savo prekės ženklo „Summmer“ produktai, JK prekės ženklo „Mixologist‘s Garden“ priedai gėrimams ir eksporto rinkų didmenininkams skirti produktai, naudojami kaip priedai maisto ir gėrimų pramonėje. Taip pat bendrovė didiesiems prekybos tinklams Lietuvoje tiekia savo užaugintas braškes.

2024 m. bendrovė šalia esamų dviejų liofilizatorių planuoja pastatyti dar du ir metines pajamas išauginti iki beveik 20 mln. Eur.

„Dehidra“ bendradarbiauja su DOLE (ankst. Total Produce) – didžiausia pasaulyje vaisių ir daržovių tiekėja prekybos tinklams ir verslams – dėl „Dehidra“ produkcijos pardavimo tarptautinėje rinkoje.

https://www.vz.lt/rinkos/2023/05/18/liofilizuotu-vaisiu-bendrove-dehidra-obligacijomis-pasiskolino-uz-12