Finansų maklerio įmonė „Evernord“ neviešo platinimo būdu su partneriais išplatino „Evernord Real Estate Fund III“ ir Estijos vystymo bendrovės „Novira“ valdomos bendrovės „Marijas 2 SIA“ obligacijų už  5 mln. EUR. Tai jau trečiasis „Evernord“ su partneriais platinamų obligacijų emisijos etapas, kurio metu iš Baltijos šalių investuotojų pasiskolintos lėšos skiriamos Rygos centre kylančiam biurų pastatų kompleksui „Novira Plaza Riga“ plėtoti.

Iš viso per tris obligacijų platinimo etapus „Evernord“ su partneriais jau pritraukė 15,5 mln. Eur, bendra planuojama pasiskolinti lėšų suma – 45 milijonai.

Trečiajame obligacijų platinimo etape dalyvavo instituciniai ir privatūs investuotojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šiame etape instituciniai investuotojai išpirko daugiau nei trečdalį visos emisijos. „Evernord“ pastebi, kad sulig kiekvienu „Marijas 2 SIA“ platinimo etapu didėja profesionalių investuotojų indėlis.

„Neabejojame šio projekto, į kurį investuojame pritrauktas lėšas, sėkme – jau praėjusią savaitę  7 aukštų „Novira Plaza“ verslo centras pasiekė aukščiausio šio statinių konstruktyvo tašką. Statybos vyksta sklandžiai pagal planą, nepaisant sudėtingų šių metų aplinkybių, išaugusių žaliavų kainų ir trūkinėjančių tiekimo grandinių. Jaučiame investuotojų susidomėjimą, ir tai nestebina – projektas patrauklus tiek unikalia ir perspektyvia verslo centro vieta Rygoje, tiek jo perspektyvomis, tiek obligacijų pajamingumu“, – pažymi Vismantė Šepetienė, FMĮ „Evernord“ direktorė.

Pasak V. Šepetienės, „Marijas 2 SIA“ obligacijų metinis pajamingumas siekia 7,7%. Obligacijų investicinį patrauklumą didina ir tai, kad jos yra užtikrinamos pirmos eilės hipoteka ir sąlyginio deponavimo lėšų įkeitimu. Obligacijos  užregistruotos „Nasdaq CSD SE“.

Obligacijų palūkanų kuponas bus išmokamas  kas ketvirtį. Emisija bus išperkama 2024 m. gegužės 30 d.

Trečiuoju obligacijų platinimo etapu pritrauktos lėšos bus naudojamos įvairiems verslo komplekso lauko bei vidaus darbams atlikti, tokiems kaip stogo, langų profilių, fasadų profilių montavimas, vėdinimo ir aušinimo sistemų įrengimas, komunikacijų įrengimo pradžia ir pan.

Iš viso į pačiame Rygos centre įsikūrusio verslo komplekso statybas bus investuota 55 mln. Eur. Statybas ketinama užbaigti 2023 m. rugpjūtį, o pirmieji nuomininkai, planuojama, į „Novira Plaza“ įsikels 2023-ųjų trečiąjį ketvirtį.

„Modernių biurų pastatų pasiūla Rygos centre iki šiol yra labai ribota,  dauguma biurų įsikūrę atokiau nuo centro esančiuose atnaujintuose buvusiuose daugiabučiuose namuose. Tuo tarpu „Novira Plaza“ statomas pačioje Rygos širdyje, šalia pagrindinių transporto mazgų ir Latvijos sostinės senamiesčio. Matome puikias šio projekto perspektyvas“, – teigia „Evernord“ grupės įkūrėja Jolanta Jurga.

Šio biurų pastato kaimynystėje – prestižiniai viešbučiai, naujai įsikūręs „Origo“ prekybos ir biurų centras, netoli įsikūrusi centrinė Rygos stotis, kurios rekonstrukciją planuojama baigti 2025 m. Automobiliu iki oro uosto iš „Novira Plaza“ bus galima nuvykti vos per 20 minučių.

Naujai plėtojamas Rygos verslo kompleksas išskiria šiuolaikiškais architektūriniais ir tvarumo sprendimais. Statybas, kurias vykdo viena didžiausių Latvijos statybų bendrovių „Velve“, darbus bendrovė atlieka pagal „LEED Gold“ standartą, pasaulyje pripažintą kaip tvarumo simbolį. Verslo centro architektūrinių sprendimų autoriai – Latvijos bendrovė „Architect Bureau BB studija“.

https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2022/09/19/evernord-fondas-su-nt-projektui-obligacijomis-pasiskolino-dar-5-mln-eur